Kaliteli Sırt Çantası Tavsiyesi. Çocuklar İçin Sırt Çantası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modern ve orijinal sırt çantası arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tavsiye ve yorumlarımızla size ışık tutacağız.

Sırt çantası bir çocuk için kitaplarını veya suyunu taşıyan bir şeyden çok daha fazlasıdır. Bu onların atıştırmalık kaçamak istasyonu, kimi zaman onların yastığı.
Sırt çantası anaokulunda başlar, üniversite bitene kadar devam eder. Sonrasında ise çanta kitap defter taşımanın ötesine geçer ve  günlük yaşamın değişmez bir parçası olur. 

Okul öncesi ve anaokulu sırt çantalarının ise çocuğu okula gitmeye teşvik etme yeteneği vardır. Şirin ve oyuncak gibi görünen bir sırt çantası, çocuğunuzun okuldaki ilk günlerine başlarken sorunsuz günler için süper bir yardımcı olabilir.

Okul için en iyi sırt çantasını bulmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız, bildiklerimizi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle fiyat konusuna değinmek isterim. Okula dönüş sezonunda en geniş okul sırt çantası seçenekleri mevcuttur. Ancak en pahalı döneme denk gelmektedir. En yüksek satış yapılan bu dönemde, perakendeciler ürünlerini en değerli şekilde satmak isteyeceklerdir. Bu süre zarfında kalite ve fiyatın büyük ölçüde değişebileceğini göreceksiniz. Sırt çantası indirimlerinden yararlanmak için en iyi zaman, ya okula dönüşün bir kaç ay sonrası ya da bir kaç ay öncesidir. Evet model seçenekleri azalacaktır ancak onca modelin arasından sevebileceğiniz bir model bulacaksınızdır.

Dikkat etmeniz gereken temel unsurları bilin ve çanta satın alırken bu bu konularda dikkatli davranın.

Sırt Çantası Alırken Kontrol Edilecek Üç Temel Şey

Kaliteli bir sırt çantası aramak için sırt çantasının içini ve dışını gözden geçirmenizi ve aşağıdakilere dikkat etmenizi öneririm.

  • Kolayca çözülebilecek gevşek, düzensiz veya dikkatsiz dikişlerden kaçının. Gözle kontrol edin.
  • Çözülebilecek, bu kusurlara sahip sırt çantalarını geçebilecek ham veya yıpranmış kumaş kenarlarını kontrol edin.
  • Değişik hava koşullarına maruz kalacak fermuarlara dikkat edin. Su ve diğer öğeleri sırt çantasından uzak tutmak için üzerlerinde kumaş kanatları olan fermuarlara sahip sırt çantasını tercih edin.

SIRT ÇANTASI NASIL SEÇİLİR, NELERE DİKKAT EDİLİR?

1. Doğru boyutu seçin

Karşılaşılan en büyük hataların başında gelir. Ebeveynler çocukların ihtiyacından çok büyük sırt çantalarını seçmeye bayılırlar. Seneye de kullanır denilerek çanta satın almak yerine, çocuğunuza şimdi uyan bir sırt çantası almanızı öneririm. Yetişkinler, kendilerine uygun olmayan sırt çantaları kullanmayı sevmezler, çocuklar da sevmez.

Bir sırt çantası, altlarının altından sarkıyorsa kesinlikle çok büyüktür. Çantanın üst kısmının çocuğunuzun omuzlarının üst kısmının yaklaşık 2-5 cm altına oturmasını istiyorsunuz. Omuz askılarının koltuk altlarına girmediğinden veya sırtlarında aşağı doğru sarkmadığından emin olun.

2. Rahat askılara sahip bir çanta bulun

Rahat kullanım için rahat ve yumuşak omuz askıları gerekir. Omuz askılarının dolgulu olduğundan, ince ve dar olmadığından emin olun. Küçük bir çocuk için bir yetişkin veya gençlik paketi satın alırsanız, omuz askıları ve sırt uzunluğu muhtemelen çok uzun olacaktır. Bu yüzden çocuğun sırt uzunluğundan daha kısa askıya sahip bir sırt çantasını tercih edin.

Ve mümkünse, çocuk sırt çantasını taşırken çantanın askılarının ikisini birden kullanmasına teşvik edin. Her iki kayışı da takmak omuz gerginliğini azaltır. Üstelik vücutta tek taraflı oluşacak deformasyona engel olur.

3. Göğüs kafesi kayışı olanını tercih edin

Her çantada bulunmaz. Genellikle çok yüksek fiyatlı outdoor konseptine sahip çantalarda vardır. Göğüs kafesi kayışı, göğüs boyunca yatay olarak uzanır ve omuz kayışlarını yerinde tutar. Böylece çantanın ağırlığı vücuda eşit olarak dağıtılır. Göğsün ortasından geçen ayarlanabilir göğüs kemerine sahip bir çanta bulun; çoğu göğüs kemiği kayışı, doğru noktaya inmek için yukarı ve aşağı kayabilir.

Lise veya üniversite öğrencileri için sırt çantaları büyüdükçe, bir bel kayışı da ağırlığın omuzlardan dağıtılmasına yardımcı olabilir.

4. Sağlamlık detaylarda gizlidir. Dikkat edin!

Sırt çantaları yerlere atılıyor, evde yere fırlatılıyor ve oyun alanlarında sürükleniyor. Bu tarz sert davranışlara marız kalan bir sırt çantasının ciddi kullanımlara dayanması için daha ağır ve daha kalın malzemeden yapılmış bir çanta seçin. Ayrıca dikişlerin kalitesine de kontrol; cm başına düşen ilmek sayısını kolayca sayın. cm başına daha az olan dikişlerin daha hızlı patlayacağı anlamına gelir.

5. Hafif çantaları tercih edin

Çocuklar okul çantalarında vücut ağırlıklarının %10-12’sinden fazlasını taşımamalıdır. Öğle yemeğinden dizüstü bilgisayarlara kadar çocukların taşıyacak çok şeyi var. Ancak çantalarının çok ağır olmaması önemlidir. Çok büyük bir çanta, tonlarca eşyayı aşırı yüklemeye cazip gelebilir, bu da onları ağırlaştırır (doğru bedeni almak için başka bir neden daha). Bu yüzden çantanın kendi hafif olursa taşınacak daha çok malzemeye yer açar.

Çocuklara kitap gibi en ağır eşyaları sırtlarına en yakın şekilde yerleştirmeyi de öğretebilirsiniz. Bu paketleme tekniği, koşarken onları dengede tutmaya yardımcı olur ve omuzlarındaki yükü azaltabilir.

6.Sırt çantası fermuarlarını kontrol edin

Fermuarlar bir çantada ilk deforme şeyler olabilir. Bundan dolayı çanta fermuarlarını yakından kontrol edin. YKK markalı fermuarlar en iyilerinden bazılarıdır.

Çok sevilen bir çantada başarısız olan bir fermuarınız varsa, basit bir fermuar onarımı işi ile halledilebilir.

Okul öncesi için sırt çantaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Yazdır
× Yazdır