Fitness’a yeni başladınız. Spora gideceksiniz. Peki fitness veya spor çantasında neler olmalı?

Spor çantanızı hazırlamak kafa karıştırıcı olmamalıdır. Bazı temel unsurları çantanızda bulundurmanız, bunun için bir kontrol listesi yapmanız size oldukça fayda sağlayacaktır. İşte spor salonuna giderken ihtiyacınız olacak 9 antrenman malzemesini içeren hızlı bir kontrol listesi.

Spor çantanızı hazırlarken en önemli unsurlar yeteri kadar malzemeyi yanınıza almak ve aldığınız tüm malzemelerin olabildiğince kompakt olanını seçmektir. Sadece doğru miktarda paketleyerek, işe gidip gelirken ağırlık hissetmeden tüm egzersiz gereksinimlerinize sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Herkes spor salonuna ekstra meyve suları, tırnak törpüleri, eski ekipmanlarını vb. bir çok şeyi götürmeyi düşünmüştür. Ancak dürüst olmak gerekirse, bunca şeye kimin ihtiyacı var? Spor salonu için hazırlanmak söz konusu olduğunda, her şey basit tutmakla ilgilidir.

Mükemmel spor çantasını nasıl hazırlayacağınızı bilirseniz, antrenmanınızdan önce ve sonra ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahip olduğunuzu bilerek antrenmanlarınıza güvenle girersiniz. Bu ne kadar rahatlatıcı? Bu nedenle, spor salonuna gitmeden önce, spor çantanızda bu 9 antrenman malzemesinin olduğundan emin olun.

1. SPOR AYAKKABI VE SPOR ÇORABI

Spor salonuna gidip spor ayakkabılarınızı almayı unuttuğunuzu fark etmekten daha kötü bir şey yoktur. Cidden, ayakkabısız bir spin dersini nasıl geçeceksin? Spor çantanızı kurarken her zaman önce spor ayakkabılarınızı toplayarak bu kabusu geçmişte bırakın. Çoraplarınızı da unutmayın! Birçok spor salonu, çorap ve havlu gibi şeyler için sizden ek paralar almaya çalışır, bu yüzden kendinizinkini getirdiğinizden emin olun!

2. KULAKLIK

Herhangi bir spor salonu deneyimi için gerekli olan şey, iyi bir çift kulaklıktır. Motive edici müzik ve kaliteli kulaklıklar, iyi bir egzersiz ile harika bir egzersiz arasındaki farkı yaratabilir. Bu nedenle, ister küçük kulaklıkların hayranı olun, ister daha büyük, kulak üstü kulaklıkları seviyor olun, kapıdan çıkmadan önce en sevdiğinizi çantanıza attığınızdan emin olun.

3. YENİDEN KULLANILABİLİR SU ŞİŞESİ VEYA TERMOSU

Egzersiz sırasında susuz kalmamak çok önemlidir, bu nedenle egzersiziniz sırasında yanınızda bir şişe su bulundurduğunuzdan emin olun. Çevre için daha iyi olduğu ve suyunuzu daha uzun süre soğuk tuttuğu için yeniden kullanılabilir bir su şişesi kullanmanızı öneririz. Üstelik spor salonunda suya harcadığınız paranız cebinizde kalacaktır.

4. SPOR GİYSİLERİ

Tıpkı spor ayakkabılarınız gibi, uygun spor kıyafetleri olmadan spor salonunda bulunmak istemezsiniz. Uygun kıyafet tanımı erkek ve kadın olmanıza göre değişir ancak bir tayt veya eşofman, tshirt veya atler, sporcu sütyeni vb. şeylerden bahsediyoruz.  Neyi çantaya koyduğunuzu hatırlamanın kolay bir yolu, giderken küçük bir liste yapmak ve çantanıza asmaktır. Hiç bir şey hatırlamıyorsanız sadece listeyi kontrol edin!

5. ŞAMPUAN VEYA KURU ŞAMPUAN

Antrenmanınızdan sonra duş almanız gerekecektir ve salon duşundaki şampuanlar kalite bakımından sizinkiyle yarışamayacaktır. Bu nedenle kendi şampuanınızı kendinizin götürmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak her zaman duş için vakit olmayabilir veya duş yapmak istemeyebilirsiniz.O zaman en sevdiğiniz kuru şampuanı yanınıza alarak, saç tellerindeki fazla yağları ve teri emebilir, aynı zamanda köklerinize hacim ve doku katabilirsiniz.

6. DEODORANT

Yoğun bir antrenman sonrası nasıl koktuğunuzu düşündünüz mü hiç? Bu yüzden antrenmana başlamadan önce ve sonra mutlaka deodorant kullanmalısınız. Böylece çevrenizdekileri sizden uzaklaştırmamış olursunuz.

7. GENİŞ DİŞLİ TARAK

Nispet olsun diye söylemiyoruz. Biliyoruz saçı olan var olmayan var. Ancak saçınız var ise emin olun antrenman sonrası yapacağınız duştan sonra bir tane tarağa ihtiyacınız olacak. Kimse karmakarışık bir saç ile dışarı çıkmak istemez.

8. KOMPAKT MİKROFİBER SPOR VE FITNESS HAVLUSU

Spor ve antrenman havlusu hem sağlık hem de kendinizi iyi hissetmek için çok önemlidir. Sağlık diyoruz, çünkü salondaki spor aletleri inanılmaz derecede yüksek mikrop ve bakteri barındıran şeyler. Aletleri kullanırlen üstüne bir havlu sermek hijyeniniz için önemlidir. Ayrıca terinizi silmek için de ayrı bir havluya ihtiyacınız var. Bu yüzden spora giderken en az 2 havlu götürmenizi tavsiye ediyoruz. Peki neden mikrofiber öneriyoruz? Çünkü mikrofiber havlu çok hafif ve kompakttır, hemen kurutur, hızlı kurur. Canınızı sıkmaz. Cebinize sığacak kaar küçük paketleyebilirsiniz.

9. ATIŞTIRMALIK

Bir antrenmandan sonra vücudunuzu iyileştirmenin en iyi yollarından biri, hafif, protein dolu bir atıştırmalık yemektir. Kan şekerinizi kontrol altında tutmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için yanınızda bir protein çubuğu, ceviz veya en sevdiğiniz meyveleri getirmenizi öneririz.

İşte karşınızda – mükemmel bir şekilde paketlenmiş spor çantası. Antrenmanınız için başka neleri yanınıza aldığınızı bize göstermek ister misiniz? #benimsporcantam etiketiyle @soulmatesandals etiketleyerek paylaşın,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Yazdır
× Yazdır