Mikrofiber havlu nedir? İyi midir? Mikrofiber plaj havlusu ve deniz havlusunun avantajları nelerdir?

Kimse ıslak, nemli, kumlu ve kokulu bir plaj havlusunu sevmez. Plaj havlusunun kalitesi bir plaj gününü güzelleştirebilir veya mahvedebilir. Gün boyu kuru ve rahat kalmak istiyorsanız, doğru olan plaj havlusunu seçmek önemlidir. 

Plaj havlusu alışverişi ise ayrı bir derttir. O kadar çok plaj havlusu var ki, hepsi birbirine o kadar çok benziyor ki… Plaj havlusu alışverişi size oldukça bunaltıcı gelebilir. Geleneksel havluların, peştamellerin, pamuk plaj havluların ve waffle örgü havluların hepsinin artıları ve eksileri vardır. Ancak güneşte sorunsuz bir eğlence için mikrofiber bir plaj havlusu en iyi seçenektir.

Mikrofiber plaj havlusunun faydalarını merak ediyor musunuz? Mikrofiber havluları ve bir sonraki plaj gezinizde yanınızda bir Soulmate Mikrofiber Plaj Havlusu götürmenin 6 avantajı hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Mikrofiber Plaj Havlusu Nedir?

Mikrofiber plaj havlusu tam olarak nedir? Çok küçük, ince ve sentetik liflerden yapılmış bir havlu. Mikrofiberin her lifi ipek ipliğinden daha incedir.

Polyester, poliamid, naylon veya birden fazla malzemenin bir kombinasyonundan yapılabilirler. Ancak en iyisi %100 Polyerter olandır. Plastik olarak niteleyebileceğiniz bir havlunun kurutmada, kurumada, emicilikte ve hafiflikte bu kadar etkili olmasına şaşırabilirsiniz! Ancak sihir ağ benzeri tasarımdadır.

Lifler, benzersiz, emici bir yapı oluşturmak için özel olarak birlikte dokunmuştur. İşte mikrofiberin faydalarından bazıları:

 • Dayanıklı
 • Nefes alabilir
 • Temizlemesi kolay
 • Hızlı kurutma
 • Hızlı kuruma
 • Süper emici
 • Kir ve leke tutmaz

Mikrofiber, birçok kullanımı olan inanılmaz bir insan yapımı malzemedir. İşte bu yüzden mikrofiber havlular en iyi plaj havlusu türlerinden biridir, hatta en iyisidir diyebiliriz.

Mikrofiber Plaj ve Deniz Havlusunun Avantajları Nedir?

1. Taşıması Kolay

Mikrofiber plaj havluları ultra ince ve hafiftir. Diğer plaj havlularından çok daha hafifler ve katlanarak küçük bir rulo haline gelebilirler . Depolama ve taşıma bundan daha kolay olamazdı. 

Soulmate mikrofiber havlu çantası, nemin içeride hapsolmasını önlemek ve dışarı atmak için bir ağ açıklığına bile sahiptir.

Plaj çantanıza bir tane plaj havlusu atın ve gidin ya da arabanızda birkaç tane bulundurun. Hatta plaj çantası bile sizin için fazlalık olabilir. 

Bir plaj havlusuna ne zaman ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. Plaj havlumuz ayrıca kamp gezileri, konserler, seyahatler, spor salonu, yoga, pilates, fitness ve daha fazlası için mükemmeldir. 

2. Şık

Soulmate mikrofiber plaj havluları çeşitli renklerde ve desenlerdir. Mutlaka kendinize uygun bir tasarımı bulabilirsiniz. En sevdiğiniz mayo veya plaj şemsiyesine uygun bir tane satın alın, keyfinize kaldığı yerden devam edin.

Sabah kahvaltısına veya öğle yemeğine giderken de sevimli bir örtü olarak belinize bir tane bağlayabilirsiniz. Denizden gelen esinti sizi üşütürse omuzlarınıza sarın. Akşamları kumsalın soğuyabileceğini herkes bilir, bu yüzden hazırlıklı olun. 

Bir mikrofiber plaj havlusu, şık ve pratik olduğunuzu gösterir. Sizinle aynı fikirde olan kişiler havlunuzu görür ve dostça bir sohbet başlatmak için uğrarsa şaşırmayın!

3. Süper Emici

Mikrofiber havlular, geleneksel pamuklu havlulardan çok daha fazla emicidir. Denizde serinledikten sonra, suyu ne kadar çabuk emdikleri görünce şaşıracaksınız. Vücudunuzu hızlı bir şekilde ovduktan sonra kuru ve sıcak hissetmenizi sağlayacaktır. 

Kumlu, nemli bir pamuklu havluyla kurulamaya çalışmak zor ve can sıkıcıdır. Daha kolay bir seçim varken neden mücadele edesin ki?

Ayrıca bu plaj havlusu araba koltuklarını tuzlu sudan koruyabilir. Tuzlu su koltuklarınızın derisine veye kumaşına zarar verir. Aracınızı yıpratmamak için için bir Soulmate mikrofiber havlu serin, tadınız kaçmasın!

4. Çabuk Kurur

Mikrofiber havlu, yüksek nemde bile dakikalar içinde kurur. Pamuklu havluların havada kuruması saatler hatta günler alabilir. Havlular çok uzun süre nemli kaldığında sağlıksız küf ve bakteriler için bir yaşam alanı haline gelir. 

Plajda yüzdükten veya gelen bir dalgadan ıslandıktan sonra havlunuz ıslanmaya mahkumdur. Eve taşımak için bir yığın ıslak, ağır havluyu kendinize yüklemeyin. Mikrofiber plaj havlunuzu sıkın ve dağınıklığı önlemek için birkaç dakika güneşte bırakın, bu kadarının yettiğini göreceksiniz.

Aslında mikrofiber plaj havluları o kadar hızlı kurur ki günün sonunda plaj çantanıza koyabilirsiniz. Diğer eşyalarınızı mahvetmemek için onları ayrı ayrı taşımanıza gerek yok. Yan yana dahi koyabilirsiniz.

5. Yıka ve Git

Plaj keyfinden sonra haftalarca kumu temizlemeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bulduğunuz kumun büyük bir kısmı muhtemelen pamuklu plaj havlularınızdan dökülmüştür.

Mikrofiber havlular düşük tüylüdür, bu nedenle küçük parçacıkları tutmazlar. İnatçı kumlardan arabanıza ve evinize girmeden sallayarak kurtulun!

Mikrofiber plaj havluları kir ve leke de tutmaz, bu nedenle çamur veya dökülme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Havlunuz makinede yıkanabilir ve 500 defadan fazla kurutulabilir. Her zaman yepyeni görünecek.

Geleneksel pamuklu havlular, çamaşır makinesinde lekeleri emer ve solar. Mikrofiber versiyonunuzun yeni gibi göründüğünü ve hissettirdiğini bilmek kendinizi iyi hissedeceksiniz. 

6. Dayanıklı

Mikrofiber havlular, diğer havlu türleri gibi aşınma ve yıpranma göstermez. Birden fazla kullanımdan sonra solmaz veya yırtılmazlar. Güçlü bir kumaştır, aileler ve sık sahile gidenler için idealdir. 

Havlularımız yoğun kullanım için tasarlanmıştır ve dikkatli olmanıza gerek yoktur. Maceraları seviyorsanız, Soulmate mikrofiber havlu bir zorunluluktur. 

Mikrofiber plaj havluları da uygun fiyatlıdır. Diğer iyi yapılmış lüks plaj havluları beş kat daha pahalıya mal olabilir, ancak uzun kullanıma sahip değildirler. Mikrofiber akıllı, uygun maliyetli bir seçimdir.  

Mikrofiber Plaj Havluları Kullanışlı ve Sevimli

Artık mikrofiber plaj havlusu almanın neden mantıklı olduğunu bildiğinize göre, alışveriş zamanı. Kıyıya yapacağınız bir sonraki seyahatinizden önce bir Soulmate mikrofiber plaj havlusu satın alın. Bunu yaptığınıza  çok sevineceksin. 

Mikrofiber havlular rahat ve şık olmanın yanı sıra dayanıklı ve kullanışlıdır. Havlu dolabınıza birkaç tane eklemek hiç akıllıca değil. Ayrıca aile üyeleri ve arkadaşlar için harika bir hediye seçimidir.

Bugün en sevdiğiniz deseni satın almak için buraya tıklayın . Soulmate ürünleri özenle üretildiğinden uzun süre keyifle kullanacaksınız.

 

Plaj Havlusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Plaj Havlusu nasil olmali?

Kaliteli bir plaj havlusu satın almak sanıdığı kadar kolay değildir. Peki en iyi havlu nasıl olmalı? Hemen hemen herkes bir plaj havlusunu görünümüne bakılır ve satın alınır. Ancak plaj havlusu satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır.

 1. Suyu emdiğinden emin olun
 2. Rahat olduğundan emin olun
 3. Çok kalın olmadığından emin olun
 4. Doğru boyutta olduğundan emin olun
 5. Uygun fiyatlı olduğundan emin olun
 6. Doğru renk ve desende olduğundan emin olun
 7. Güvenilir bir markaya sahip olduğundan emin olun.

Plaj Havlusu ebatları ve ölçüleri kaç cm olmalı?

Boyut açısından, plaj havluları genellikle yaklaşık 70 cm x 140 cm (27 inç X 55 inç) ila 80 cm x 150 cm (30 inç X 58 inç) arasında değişirken, XL bir plaj havlusu yaklaşık 80 cm X 160 cm’dir (yaklaşık 31 inç X 63 inç).

Plaj Havlusu kaç paradır?

Plaj havlusu fiyatlarını belirleyen birkaç etken vardır.

 1. Plaj havlusunun materyaline göre: Genelde pamuk, pamuk/polyester ve mikrofiber havlular vardır. Pamuk havlular pamuğun kalitesine göre 40 LT den başlar binlerce liraya kadar gidebilir. Mikrofiber havluların da kalitesi çok önemlidir. En iyi mikrofiber %100 Polyester mikrofiberdir ve Soulmate bunu kullanır. Fiyatı sezon, stok ve dolar seviyesine göre belirleniz. Fiyatı 200 TL-300 TL arasında değişiklik gösterir.
 2. Plaj havlusunun boyutuna göre: GEnelde kullanılan ölcü 70 cm X 140 cm dir ve yukarıda verdiğimiz fiyatlar buna göre belirlenmiştir.
 3. Havlunun çift taraflı baskısına göre: Genelde hiç bir havlu markası havluda çift taraflı baskı deseni kullanmaz. Maliyetlidir. Ancak Soulmate’de plaj havluları çift taraflı baskıya sahiptir.
 4. Taşıma çantası olmasına göre: Sadece Soulmate plaj havlusunun yanında bir taşıma çantası verir. Havluya kolay taşınabilir bir özellik kazandırırken, havlu ıslakken de diğer eşyalarınızın arasında bir bariyer oluşturur.

Plaj havlusu mu peştemal mi?

Kesinlikle mikrofiber plaj havlusu şeklinde verilmesi gereken cevaptır. Peştemal ince ve hafif olduğu için tercih edilir. Ancak suyu emme ve sonrasında hızlı kuruma yetenekleri çok sınırlıdır. Mikrofiber ise hem ince, hem ultra emici hem de çok hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Yumuşacık bir dokusu vardır.

Mikrofiber havlu zararlı mı?

Mikrofiber, giyim, havlular, temizlik bezleri ve çarşaflar dahil olmak üzere birçok farklı üründe kullanılan sentetik bir malzemedir. Çevre için güvenlidir ve su ile temizler, zararlı kimyasallar içermez. Soulmate plaj havluları Oeko Standard 100 ve Sedex sertifikalarına sahiptir.

En iyi havlu markası hangisi?

Bir plaj havlusu veya spor havlusuna ihtiyacınız var ise bizim için en iyi havlu Soulmate’dir. Öncelikle yüksek marka güvenirliği, uluşlararası sertifikasyonu ve üst düzey üretim  ve malzeme kullanımı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Yazdır
× Yazdır